Uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych

Strona główna » Aktualności » Uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych

Uroczyste otwarcie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych

W ramach wspólnie zrealizowanego projektu Gminy Ząbkowice Śląskie i Powiatu Ząbkowickiego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej miasta Ząbkowice Śląskie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6 Infrastruktura spójności społecznej, Działanie 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów w dniu 30.06.2020 r. miało miejsce otwarcie budynku nr 3 Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich.

W budynku powstało 16 dodatkowych miejsc całodobowego pobytu z przeznaczeniem dla osób przewlekle psychicznie chorych. W ramach inwestycji Powiatu adaptowany i przebudowany został budynek nr 3 w najnowszych standardach i wymogach dotyczących tego typu obiektów. Jest to jedyna na terenie Powiatu Ząbkowickiego placówka świadcząca tego typu usługi, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie
Obiekt, w którym dokonano kapitalnego remontu będzie stanowił odrębną placówkę Powiatu.
Całkowita wartość projektu wyniosła 2 561 745,99 zł, a wkład Powiatu Ząbkowickiego tylko 128 087,30 zł.
W otwarciu uczestniczyli włodarze Powiatu Ząbkowickiego oraz Gminy Ząbkowice Śląskie.
Starosta Ząbkowicki – Roman Fester złożył podziękowania na ręce Pana Marcina Orzeszka- Burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz Pani Doroty Sierki – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej za współpracę przy projekcie i realizację zadania.
„Projekt ten jest dobrym przykładem współpracy jednostek samorządu terytorialnego podnoszącej jakość wspólnych działań dla dobra mieszkańców naszego powiatu” – podsumował Starosta Ząbkowicki.

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem