Efektywność energetyczna

Strona główna » Efektywność energetyczna

Zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 20 maja 2016 roku o efektywności energetycznej (Dz. U. 2016, poz. 831), jednostka sektora publicznego realizuje swoje zadania, stosując co najmniej jeden ze środków poprawy efektywności energetycznej, którymi są:

  1. realizacja i finansowanie przedsięwzięcia służącego poprawie efektywności energetycznej;
  2. nabycie urządzenia, instalacji lub pojazdu, charakteryzujących się niskim zużyciem energii oraz niskimi kosztami eksploatacji;
  3. wymiana eksploatowanego urządzenia, instalacji lub pojazdu na urządzenie, instalację lub pojazd charakteryzujących się niskim zużyciem energii oraz niskimi kosztami eksploatacji lub ich modernizacja;
  4. realizacja przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w rozumieniu ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. z 2014 r. poz. 712 oraz z 2016 r. poz. 615);
  5. wdrażanie systemu zarządzania środowiskowego, o którym mowa w art. 2 pkt 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1221/2009 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie dobrowolnego udziału organizacji w systemie ekozarządzania i audytu we Wspólnocie (EMAS), uchylającego rozporządzenie (WE) nr 761/2001 oraz decyzje Komisji 2001/681/WE i 2006/193/WE (Dz. Urz. UE L 342 z 22.12.2009, str. 1, z późn. zm.), potwierdzone uzyskaniem wpisu do rejestru EMAS, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o krajowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS) (Dz. U. poz. 1060).

 

O stosowanych środkach poprawy efektywności energetycznej jednostka sektora publicznego powinna informować na swojej stronie internetowej lub w inny sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości.

 

W roku 2017 wykonano następujące zadania:

– nabyto urządzenia charakteryzujące się niskim zużyciem energii elektrycznej oraz niskimi kosztami eksploatacji,

– wymieniono wyeksploatowane urządzenia, na charakteryzujące się niskim zużyciem energii oraz niskimi kosztami eksploatacji.

– sukcesywnie wymieniano oświetlenie na energooszczędne,

– wykonano serwis kotłów gazowych

 

W roku 2016 wykonano następujące zadania:

– nabyto urządzenia charakteryzujące się niskim zużyciem energii elektrycznej oraz niskimi kosztami eksploatacji,

– wymieniono wyeksploatowane urządzenia, na charakteryzujące się niskim zużyciem energii oraz niskimi kosztami eksploatacji.

– sukcesywnie wymieniano oświetlenie na energooszczędne,

– wykonano kontrole systemu ogrzewania,

– wykonano serwis kotłów gazowych

Aktualności

12 maj 2026

NARODOWE CZYTANIE

Dzisiaj w naszym Domu odbyło się  Narodowe Czytanie, które w tym roku poświęcone jest twórczości Jana Kochanowskiego. W ramach wydarzenia pieśni, treny i fraszki poety pracownicy B...

Czytaj więcej

12 maj 2026

IMIENINY PANA BRONISŁAWA

Panie Bronisławie, z okazji Twoich imienin,życzymy słodkości nie tylko w postaci ciastek i cukierków,ale również słodkich momentów w życiu, pełnych miłości i szczęścia, a przede ws...

Czytaj więcej

12 maj 2026

1 WRZEŚNIA

1 września to dzień szczególny w polskim kalendarzu. To data, która kojarzy się z początkiem II wojny światowej, ale także z ważnymi świętami – od uhonorowania weteranów walk o nie...

Czytaj więcej

12 maj 2026

72 URODZINY PANA SYLWESTRA

72 urodziny pana Sylwestra. Życzymy niekończącego się zdrowia,niewyczerpanej energii i wiecznej młodości ducha....

Czytaj więcej

COOKIES - na naszej stronie używamy technologii takich jak pliki cookie służące do przetwarzania danych osobowych w celu analizowania ruchu, spersonalizowania wyświetlanych reklam oraz treści. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy Cię o pozwolenie na korzystanie z powyższych technologii. W każdej chwili możesz dobrowolnie wycofać swoją zgodę wchodząc w ustawienia przeglądarki lub opuszczając stronę.

Rozumiem